УМЕСТО ДА ИМ ОБЕЗБЕДЕ ОПСТАНАК, ДЕЈАНОВИЋИ ПРОТЕРУЈУ СРБЕ СА КИМ

klokot

Сузе Срба из Косовске Витине одавно су прелиле чашу, а сузе Жикице Нишића који је до недавно радио као обезбеђење у општини Клокот по свему судећи неће бити последње уколико се Влада Србије, али и Влада Косова понашају исто и на проблем српске заједнице гледају равнодушно.
Због ове врсте насиља, многи се одлучују да продају имања и оду са Косова и Метохије. Нажалост, таквих случајева у овој години је све више.
Поједини српски представници које је званични Београд на чудесан начин изабрао да воде бригу о опстанку Срба, раде супротно и подстичу њихово исељавање.

Срби се боје да гласно изнесу мишљење

Број српских породица које су напустиле ову општину највећи је још од 2004. године, а све захваљујући обрачуну власти са неистомишљеницима.
Једно од главних питања које мучи српску заједницу је ко делегира људе који данас представљају Србе пред косовским и српским институцијама?
Жикица Нишић је узоран домаћин српске националности који је добијао плату из општинског буџета, а због мобинга који над њим врше браћа  Дејановићи морао је да прода трактор како би отплатио кредит, који је претходно узео у једној косовској банци, а касније је спаковао кофере и запутио се у потрази за бољим животом.
Ово није једини случај у овој, али и у другим општинама где су Срби већина.

Од доласка на власт империја Дејановића најурила је десетак српских породица, а тридесетак породица је оставила без икаквих примања.
На овај начин апелујемо на надлежне који имају ауторитет над људима који на Косову и Метохији представљају власт над Србима да их уразуме. Уколико се нешто битније не промени наредних месеци, села у којима живе Срби остаће празна.

Ахтисари „предвидео“ опстанак Срба, а  поједини бахати председници ахтисаријевих општина прогоне Србе са Косова и Метохије

Од почетка примењивања Ахтисаријевог плана о формирању нових општина са већинским српским становништвом, општина Клокот предњачи у исељавању Срба.
Посбено је исељавање Срба интензивирано са доласком нове општинске власти, чија се предизборна кампања управо заснивала на спречавању исељавања и институционалног насиља над Србима, чега је несумњиво било и раније, али знатно мање.

Поледњег дана пред други круг избора променио политички табор, захваљујући Београду  и победио из „контранапада“

Нажалост нови председник општине Клокот Божидар Дејановић је на локалним косовским изборима у последњем дану другог круга избора  добио подршку Београда и променио политички табор и у потпуно сумњивим околностима  победио свога против кандидата тек за неколико гласова више.

Сумњу подгрева и чињеница да су одлучили управо они гласови који су поштанским путем стигли у Централној изборној комисији на Косову и Метохији из Београда.

Медији ћуте и у служби су политике 

Неколико локалних медија на српском језику о оваквим проблемима ћуте годинама.

У време када је дипломирао, људи не памте да је Дејановић похађао школу?

dejanovicПоред свега, личност водећег човека општине Клокот прате за сада непроверене  приче о сумњиво стеченом академском звању. Већина његових политичких противника „знају“ да је садашњи председник општине Клокот положио тек два или три испита, а да је документација која је у тој образовној институцији у једном од градова у Метохији изгорела (име образовне институције није познато редакцији). Ко је и на који начин издао валидну диплому Дејановићу и зашто кривичне пријаве против овога човека нису процесуиране остаје нејасно.

Забрањено другачије мишљење
Своју позицију овај човек користи за прогон политичких неистомишљеника, па тако готово месечно ређа отказе оних људи који су се дрзнули да мисле другачије.
Ни претходна општинска власт није остала имуна на овакве појаве.

Не може нам нико ништа, телефонски позив решава све

Дејановић своја изненадна познанства са државним званичницима задуженим за Косово и Метохију користи за своје личне интересе.

Тако је свог рођеног брата Здравка Дејановића, који такође има сумњиво академско звање, запослио у Пореској управи, у испостави Горње Кусце, а да притом добија плату и из косовских институција, тј. из кабинета председника општине Клокот.  На челним позицијама у општинској управи такође се налазе њему блиски људи који су углавном у родбинској вези.

Не ретко Дејановићи за кафанским столовима говоре о својој моћи, те да им је све ово приуштила владајућа странка и водећи људи у Канцеларији за Косово и Метохију и да послове завршавају само једним телефонским позивом.
Претходна општинска власт инсталирала је комплетну инфраструктуру у готово свим селима општине Клокот у којој данас живе преостали Срби.
Уколико се тренд исељавања Срба из околних села настави, веома брзо ће се структура становништва променити и већина гласачког тела ће постати Албанци.

 

 

Извор: Косово и Метохија