Зоран Влашковић Евроунијска тиранија над Србима, законом и правом на Косову и Метохији ! Случај Ливадице ?

Image result for zoran vlaskovicЕУЛЕКС  преиначио пресуду УНМИК- а за тероризам Фљориму Ејупију !?

УНМИК-ово правосуђе на основу непобитних доказа са ДНК и заштићеним сведоком изрекло 40 година затвора  за тероризам Ејупију за подметање експлозива под аутобус  код Ливадица (СО Подујево) а Еулех га пустио на слободу почетком 2009. године. – Ослобађање албанских терориста 

          Апсолутно је дискутабилно и међу самим  правницима света  и међу грађанима, поготову Србима  на Косову и Метохији, како то раде међународне судије и тужиоци овде. Колика је велика контрадикторност у раду међународних судија и тужиоца најбоље се  може видети на случају  Фљорима Ејупија  који је подметнуо експлозив под аутобус “Ниш – експреса“ код Ливадица, со Подујево,  16. фебруара 2001.године када је погинуло 12 Срба а више од 30 теже и лакше повређено !

Еулекс је у Приштини у другостепеном поступку 12. марта 2009. године ослободио  Фљорима Ејупија (29) из села Секирача СО Подујево, који је 6. јуна 2008. године, пред Унмиковим окружним судом у Косовској Митровици осуђен на 40 година затвора за тероризам због подметања експлозива под аутобус „Ниш експреса“ код села Ливадице у општини Подујево 16. фебруара 2001. године, када је погинуло 12 Срба, а више од 30 њих теже и лакше је повређено. Оптужницу и пресуду су јуна  2008.године подигли и изрекли међународни тужилац односно судија у УНМИК –  овом Окружном суду у Косовској Митровици.

Ејупијев опушак

Другостепени Еулексов суд је ослободио Ејупија, наводно због недостатка доказа.

У пресуди Унмиковог окружног суда у Косовској Митровици од 6. јуна 2008. године се каже да је „Фљорим Ејупи активирао експлозив који је дигао у ваздух аутобус „Ниш експреса“ којим су Срби путовали на Задушнице у Грачаницу“. Међународни јавни тужилац Ђанкарло Гали је у оптужници теретио Ејупија за три кривична дела : тероризам са исходом смртних последица, за изазивање опште опасности и за тешко убиство у покушају.

Занимљиво је да је УНМИК – ов Окружни суд организовао суђење у Косовској Митровици, а не у Приштини јер, како је тада саопштено, у Приштини није било безбедно, за међународног тужиоца и међународне судије, судити терористи Ејупију. Карактеристично је и то да се у судском процесу пред међународним УНМИК – овим Окружним судом у Косовској  Митровици појавио и заштићени сведок који је потврдно износио чињенице да је Ејупи директно умешан у активирање експлозива под аутобус „Ниш експреса“.

Да се ради о превејаном албанском терористи, званом Љуљи рођеном 5. јуна 1978. године, говори и податак да је после хапшења 19. марта 2001. године, побегао под неразјашњеним околностима из америчке базе „Бондстил“ 12. маја 2001. године. Но, правилно је рећи американци су га пустили из  затвора који је окружен са три реда бодљикаве жице а тако је у три реда бодљикавом жицом опасана и сама база. Америчко солидарисање са албанским терористима на Косову и Метохији само што није на папиру озакоњено !

Побегао из “Бондстила“

Његово затварање у „Бондстилу“, америчкој војној бази нико ничим није могао да оправда, поред толико затвора на Косову и Метохији. Како је тада извештавао лондонски Сандеј тајмс“ његово бекство из „Бондстила“ директно је повезано са умешаности ЦИА. После бекства из „Бондстила“ Ејупи је учествовао у албанском насиљу над Србима 17. марта 2004. године у Гњилану. Поново је ухапшен 8. јуна 2004. године у Тирани и по ИНТЕРПОЛ – овој међународној потерници као припадник терористичке АНЕ ( Албанске Националне Армије) а као учесник насиља 17. марта и подметања експлозив под аутобус „Ниш експреса“.

Поред Ејупија, под сумњом да су учествовали у терористичком нападу на аутобус „Ниш експреса“ ухапшени су Жељи Гаши, Абдиљ Бехљуљи и Јусуф Велију, али су у другој половини 2001. године пуштени из притвора због, наводно, недостатка доказа.

Овде никоме није јасно  зашто се у првом поступку, пред међународним УНМИК – овим правосуђем, на основу изнетих доказа,  Ејупи осуђује на 40 година затвора за тероризам, а непуну годину касније од међународних судија  из ЕУЛЕХ – а се ослобађа. У оба случаја се ради о судијама и тужиоцима из Европе. Но, по среди је, сигурно, политичка одлука моћника из светских центара  који су на Космету изнад правосуђа и то само када су у питању Срби као жртве или оштећени !?

Ситуација је апсолутно јасна. На сцени је евроунијска тиранија над правом и законом на Косову и Метохији и то све на штету Срба. ЕУЛЕХ – ове судије су на страни безакоња, антиправа, антиморала… и то само кад су у питању Срби. На другој страни,  масовна убиства Срба после 1999. године и велики злочини над Србима  не само да се не кажњавају већ се одустаје јавно од потраге за албанским злочинцима. ЕУЛЕХ – ове судије и тужиоци су у истој колини на Космету са албанским терористима и злочинцима !? Брука за право, законе и Европу !