Радници не дају Телеком: Купци нису добродошли
Синдикати Телекома предали су захтев са 100.000 потписа у коме од владе траже да не продаје ово телекомуникационо предузеће.
Радници Телекома пред Владом, са јасном поруком да се не дозволи продаја Телекома. Поново ће на улице 11. новембра да потенцијалним купцима пошаљу поруку да нису добродошли.
“Ја у име мог синдиката захтевам да Влада остане већински акционар, не мора да има преко 50 одсто али да буде већински акционар са правом вета на стратешке одлуке . Значи да не може да се мења делатност, да не може да се цепа фирма на више малих фирми као што је урађено у већини земаља југостзочне Европе да се штите радничка права, социјални програм”, изјавио је Мирослав Јоксимовић из Синдиката Телекома Србија.
Премијер понавља, Телеком неће бити продат ако Србија не добије велики новац. Ако остане у нашим рукама, чека га рестуктрурирање.
“Свима који говоре да је то некаква сребрнина морам да их научим и да им кажем да појма немају о чему причају. Да то није никаква сребрнина већ да морате стално да улажете, да пратите светске токове да се такмичите са најмоћнијим светксим компанијама. Па све европске земље које су три пута јаче економски од нас су приватизовале што Дојче телекому што неким другим компанијама”, истиче Вучић.
За бившег министра за приватизацију Александра Влаховића свако даље одлагање приватизације ове телекомуникационе компаније значило би и лошију понуду. Проблем је и што ће с протоком времена падати конукрентност.
“Другим речима свако даље одлагање приватизације телекома донеће нам лошију понуду и ја не верујем да ће држава бити у стању да подигне пословне перформансе. Многи често воле да истакну пример Норвешке и чињенице да је Теленор у држћавном власништтву . Да тачно али је нико корпоративне и уопште схватања шта корпоративна култура значи битно другачија него у Србији”, објашњава Влаховић.
Извор: Б92