Мистерија је решена: За 11 дана ван јавности Путин је извео руску економску револуцију
Сигурно сте чули за разне теорије завере о председнику Путину.
Путин је јединствен политичар, првенствено због тога што је веома искрен и што његов стил комуникације оставља неизбежно јак утисак.
Управо зато нема потребе за икаквим теоријама завере. Оно што се тренутно дешава у Русији јесу заиста револуционарне економске промене. Зашто медији не обраћају пажњу на то? Вратићемо се на то мало касније.
Дакле, шта се догодило са међународном и руском економијом док је Путин био „одсутан“ са ТВ екрана?
Кина је најавила стварање своје алтернативе међубанкарског платног система СWИФТ за крај 2015. године. Децембар 2015. године ће подићи економски рат који САД воде против остатка света на сасвим нови ниво.
Путин је упутио министарство финансија и Централну банку да развију план финансирања изградње нуклеарних електрана на Криму. Како је то рекао руски министар енергетике, Александар Новак:
„Централна банка нам помаже да извршимо финансијску трансакцију ради омогућавања ликвидности банке повериоца… Централној банци и министарству финансија је послат захтев да се развије и презентује финансијски план… зависно од исплате камате на кредите, то износи око 80 милијарди рубаља“.
Према Уставу Русије, Путин нема право да издаје упутства Централној банци. Руска Централна банка је независна, или је тако бар било до сада. Уколико се председниково наређење услиши, тј. ако Централна банка почне да финансира економски развој Русије, бићемо сведоци једне тихе револуције.
Такође, стамбени и пољопривредни кредити ће бити субвенционисани – то је велики успех.
Након одобрења власти, Централна банка Казахстана је најавила план по којем ће се извршити дедоларизација економије до краја 2016. године.
Главни циљ је укинути макроекономску нестабилност, коју је створила валута САД. Назарбајев је политичар са великом интуицијом и озбиљним контактима у Пекингу и Москви. Коначно одобрење политике дедоларизације је јасан сигнал о положају Казахстана у контексту надолазеће акутне фазе економског сукобљавања.
Председник Путин је 10. марта замолио Централну банку Руске федерације и владу да одреде изводљивост стварања монетарне уније ЕЕУ (Евроазијске економске уније). Сматра се да би нова валута ЕЕУ – алтин (или евраз) могла да се појави 2016. године.
Голдман Сакс, једна од највећих америчких банака, која из сенке контролише Федералне резерве и глобалну елиту, предвиђа да треба куповати руске обвезнице. Да, да, обвезнице исте оне државе чију економију Обама упорно покушава да уништи.
Велика Британија је изразила жељу да се придружи капиталу Азијске банке за улагање у инфраструктуру – међународне финансијске институције коју је Кина основала као алтернативу Међународне банке, коју контролишу САД. Лондон је управо издао Вашингтон пред целим светом. Мало је рећи да се Вашингтон разбеснео.
Дакле, није тешко погодити чиме је Путин био заузет. Он је припитомио Централну банку, одржао међународне контакте и учинио све да Русија остане на врху када се глобални економски конфликт оконча.
За сада све тече по плану. Признаћете да је ово објашњење много рационалније него разна друга која су ширили западни медијски пропагандисти.
Wебтрибуне.рс