Медијска блокада: Српска Влада у Београду промовисала тзв., “независно Косово“ кроз туризам
Модификовани грб шиптарске општине како би се прикрила издајничка и срамна акција српске власти а народу Србији навикао на ту појаву. Фото „РТГ“ |
Српски медији су ових дана јавили о Сајму туризма у Београду а многи од њих и да ће „косовске општине“ , са већинским српским становништвом, учествовати. Нико није ни једном речју поменуо да су то општине тзв., „републике Косово“.
Сви послови и аранжмани уговорени са представницима ових општина су послови склопљени са тзв „републиком Косово“ па ће и сав евентуални приход ићи у буџет шиптарске творевине, било на општинском било на тзв „државном“ нивоу.
Као да никоме више не смета што су саздане на српском страдању и уништењу свега српског. Од тога највише је страдало српских светиња јер их је велики број широм КиМ али се управо оне и користе као маска за спровођење шиптарских циљева зарад којих су Срби пролазили и пролазе најгора страдања. Баш попут грба на горој фотографији на коме се налази манастир Грачаница.
Да се ради о шиптарској квази-општини види се и из следећег прилогаЗавода за статистику Републике Србије, организација територијалних јединица.
Списак свих општина на Косову и Метохији. (Клик за увећање) |
А ево и визуелног призора организације територијалних јединица на Косову и Метохији.
Дакле, ни ту нема никакве општине са називом „Грачаница“. |
Републички Завод за статистиску Републике Србије нуди на увид Списак општина по окрузима са матичним бројевима општина и шифрама округа. Документ можете преузети ОВДЕ и то, како архиву тако и – текуће стање. Такође и мапу градова и општина можете погледати ОВДЕ.
Ни на једном од ових докумената неће пронаћи „општину Грачаница“ јер у Србији такве нема. Њу, на простору државе Србије, можете наћи само на њеном окупираном делу – Косову и Метохији.
Сама насловна страна статута, са печатом тзв „републике Косово“ све говори.
Статут ове општине нуди и даље податке, о оснивању, адреси, печату…
Прича није потпуна ако не кажемо ко им је учешће омогућио. За то се побринула Канцеларија за Косово и Метохију при влади Републике Србије. То су објавили и на свом сајту, али – у „припитомљеној“ верзији.
Слаткоречиво, заносно, чак родољубиво у Београду је промовисано тзв. „независно Косово“ и његових „српских“ а шиптарских шест општина. Баш оно „Косово“ које је ова влада и створила Бриселским споразумима и општом погубном политиком. Медији у Србији нису изостали у свесрдном пружању помоћи. Редом су сви извештавали о овоме као о још једном гесту и бризи Владе Србије за српски народ на Косову и Метохији.