Украјина да би добила зајам од ММФ-а од 17 милијарди $ дала Монсанту своју најплоднији земљу и дозволила продају њиховог генетичког отрова

monsanto01

Светска банка и Међународни монетарни фонд (ММФ) помажу покретање „биотехнологија“ у Украјини док тамо букти рат. Да не буде забуне, оно што се сада дешава у Украјини дубоко је повезано са интересима Монсанта, Доува, Бајера и других великих играча у прехрамбеној игри отрова.

Монсанто има канцеларију у Украјини. Иако ово не говоре, али сагледавајући „кривицу“ из свих углова, она (канцеларија) се не разликује од америчке војне базе постављене на месту на коме желе да стекну политичку контролу. Отварање ове канцеларије поклопило се са „отимањем“ земљишта преко кредита од ММФ и Светске банке једној од светских најомраженијих светских корпорација – све у прилог овладавањима биотехнолошким моћима.

Раније је постојала забрана да државно земљиште буде у власништву приватног сектора – али је та забрана укинута „баш у време“ када је Монсанто на свом Украјинском путу.

У ствари, „мали“ политички маневар од стране ММФ-а који је дао Украјини кредит од $ 17 милијарди – али само ако би се отворила према биотехнологијама и пољопривреди Монсантових отровних усева и продаји њихових хемикалија – уништивајући тако највећу површину земље која је једна од ретко таквих остала нетакнута у целој Европи. Дилер пољопривредне опреме, Deere, заједно с произвођачима семена Дупонт и Монсанто, направиће овде „чудо“.

Под маском „помоћи“, створиће богатство на непрегледним пољопривредним усевима Украјине. То је трећи највећи светски извозник кукуруза и пети највећи извозник пшенице. Украјина има дубоку, богату, црницу (земљу) на којој може да расте готово све и има огромну способност да произведе велике количине ГМ житарица, и то је оно што тера ове корпорације да је што пре преузму.

Како преноси The Ecologist, а на основу извештаја Оукланд Института:

„Док Украјина не дозволи коришћење генетски модификованих организама (ГМО) у пољопривреди, члан 404 споразума са ЕУ, који се односи на пољопривреду и садржи клаузулу која генерално пролази незапажено: између осталог, каже, да ће обе стране сарађивати како би се продужило коришћење биотехнологија.

Нема сумње да ова одредба испуњава очекивања људи из агробизниса. Како примећује Michael Cox, директор истраживачког департмента у инвестиционој банци Piper Jaffray, „Украјина и, у ширем обиму, источна Европа, су међу највишим обећавајућим растућим тржиштима за фарме и за опрему гиганта Деере, као и произвођача семена Монсанто и ДуПонт’ „.

Украјина је била европска житница – али сада је у стању биоратовања и она ће постати пустош као што су то постале многе америчке фарме због обилних количина хербицидног прскања, исцрпљивања земљишта и укупног поремећаја савршеног екосистема.

Циљ америчке владе је да подрже преузимање Украјине за биотехнолошке интересе (између осталих стратегија које укључују и prop-up неисправног кабалистичког банкарског система који Русија за сада одбија својим новим усклађивањем са БРИКС-ом и сопственим платним системом који се зове Свифт). Ово је слична биотехнологија којом су преузели Хавајска острва и земљишта у Африци.

Украјински рат има много аспеката који нису изложени јавности – а можете се кладити да ткзв. биотехнологије имају свој велики удео у овом „послу“.

http://www.globalresearch.ca

Додатни извори:

Oakland Institute

Превод и адаптација: Уредништво „Срби на окуп“