Срби на КиМ прва мета џихада!

dzihadisti 1

Шесточлана терористичка група Ал каиде на окупираним територијама, ухапшена је захваљујући притиску страних обавештајних служби, пре свега ЦИА. То се сигурно не би догодило да двојица исламских екстремиста нису исхитрено напала двојицу држављана САД, који су били на „специјалном задатку“ у Приштини.

Да тог инцидента није било, ова терористичка ћелија, наставила би да делује као и десетине других на окупираним територијама. Оне овде постоје од 1995. године и директно су под патронатом некадашњих команданата терористичке ОВК, а садашњих лидера албанских политичких партија и државних функционера „Републике Косово“

Без обзира на то што је ова ћелија Ал каиде имала опаке планове: да изводи терористичке нападе на верској основи (рат против Срба) и да диже у ваздух бране неких од акумулационих језера на Косову, као и бројне друге нападе на невернике, њен случај није преузео специјални тужилац, него је све завршило у основном тужилаштву Приштине, чији је тужилац шесторици ухапшених одредио притвор до 30 дана због сумње „да су повезани са Ал каидом“ и да су „припремали терористичке нападе“.

Да је Ал каида присутна на окупираним територијама, говори и податак да се, после хапшења шесточлане гњиланско-приштинске групе, огласила тајна терористичка организација „Џихад Косова“, и саопштила да се као „свети ратници“ боре против „вечитог непријатеља“ на окупираним територијама и да ће, уколико косовске власти одмах не ослободе шесторицу ухапшених, „уследити ужасни напади“.

„Ми имамо мушкарце који више желе смрт него ви живот овог света! То је Алахова војска, која ће победити све невернике и издајнике“, пише у поруци „Џихада Косова“, који отворено признаје да је директно повезан са терористичком организацијом Ал Нусра, огранком мреже Ал каиде у Сирији.

Управо ту чињеницу наводе и окупационе снаге Косова, које су ухапсиле шесточлану терористичку групу. Они наводе да је до хапшења дошло након вишемесечног праћења активности ове групе, а оно је почело оног тренутка када се из Сирије, где се борио на страни исламиста, у Приштину вратио Генц Сељими, чији је ратни надимак Ебу Хафс ал Албани. Он се у Сирији заклео да ће следити пут Ал каиде на Балкану.

Истрага за сада не саопштава детаље и оно шта су били непосредни циљеви напада ове терористичке групе, код које је пронађено много експлозива и то припремљеног за дизање у ваздух великих мета. Тај експлозив већ је био повезан са мобилним телефонима и могао је бити активиран из било ког дела окупираних територија. Такође, ова група је била наоружана снајперима, аутоматским и полуаутоматским пушкама, великом количином муниције, пиштољима, бомбама…

За разлику од ове терористичке ћелије Ал каиде на окупираних територија, којој се журило са извођењем акција, јер су њени чланови били још „врући“ од борби у Сирији, велики број ћелија Ал каиде на окупираним територијама има задатак да „мирују“ и да чекају наређења – када, где и које циљеве на Балкану и у Европи треба да нападну. Та такозвана „бела Ал каида“, која је најпре регрутована у Албанији, па затим на окупираним територијама и у Босни, има специјалне задатке.

Упозорење на опасност од њеног деловања, стигло је крајем октобра ове године из Америке, када је преко утицајних медија саопштено „да се тренутно у Сирији бори више од 1.000 Европљана, а међу њима најмање 150 Албанаца са Косова“. Њихов аларм упалио је један млади Албанац са Косова, који је из сиријског града Азиз, поручио својој браћи на окупираним територијама:

„Најважнија ствар у животу је џихад. Зато вас позивам у свети рат!“

Убрзо је уследио повратак неколико Албанаца из Сирије, који су одмах постали предмет пратње свих обавештајних служби на окупираним територијама, па се тако дошло и до ове коју је предводио Ал Албани.

Деловању Ал каиде на окупираним територијама претходио је састанак председника Албаније Салија Берише 1995. године у Тирани са Бин Ладеном. На том састанку формирана је ћелија Ал каиде за окупираним територијама. Том састанку присуствовали су Хашим Тачи и Рамуш Харадинај, а за руководиоца Ал каиде на Балкану изабран је Башким Газидеда. Касније, током 1998. и почетком 1999. године на простору окупираним територијама на страни ОВК ратовао је Мухамед ал Завахири, који је предводио елитну муџахединску јединицу „Абу Бекир Сидик“ у Дреници, која је починила велика зверства над цивилима.

И садашње ћелије Ал каиде на окупираним територијама, како сазнајемо, имају исте циљеве – да нападају и руше оне објекте који би нанели највише штете српском цивилном становништву, да изводе бомбашке нападе на Србе повратнике, да руше српске верске објекте, да нападају виђеније Србе и да подстичу исељавање преосталог српског становништва са окупираним територијама. Стручњаци за безбедност упозоравају да „бела Ал каида“ на окупираним територијама може своје деловање да „прелије“ и на остале делове Србије, али и широм Европе.

Рецепт за насиље

По рецепту из земаља у којима су ратовали, терористи Ал каиде на окупираним територијама имају задатак да изводе: снајперска дејства, подметање бомби и експлозивних направа, отмице људи, појединачна и масовна убиства цивила, нападе на станице полиције и граничне јединице војске, опсаду насеља и ширење страха и панике…

Трагови Екрема Авдије

Екрем Авдија важи за једног од вођа косовских муџахедина. Он је своју прву ћелију основао у Косовској Митровици. Уско сарађује са муџахединима у Санџаку. Под његовим руководством, крајем 2008. године, у Бошњачку махалу у северном делу Косовске Митровице, стигло је 150 муџахедина као појачање терористичкој јединици „Абу Бекир Сидик“. Ту су дошли да би, наводно, чували Албанце. Касније су се пребацили у село Бајгора на обронцима Копаоника, где постоји камп за обуку муџахедина.

Опаке намере

Евентуалним оштећењима на бранама акумулација „Газиводе“ и „Грачаница“, као и на малој брани код Гњилана, страдао би велики број српског, али и албанског живља, у котлинама испод њих. Евентуално оштећење на брани „Батлаве“ поплавило би читав лапски крај, где тренутно има мало Срба. Стручњаци за употребу експлозива процењују да би за евентуалне диверзије на овим бранама било потребно моного више експлозива него што је пронађено код терориста у Приштини, али да је и са мањим количинама могуће изазвати одређена мања оштећења која би представљала опасност.

Вратите се из Сирије

Исламска заједница Косова у среду је позвала младе Албанце који се боре у Сирији да престану са тим и врате се кући. – Ваше учествовање у рату у Сирији нема никакве везе са религијским принципима. Оно само продужава опстанак владе председника Башара ал Асада и патњу сиријског народа – пише у саопштењу. До сада је 12 Албанаца погинуло у борбама у тој земљи.

Е. В. Н. / Новости