Анатолиј Кљосов: Српски гени најстарији у Европи

anatolij-kljosov

Анатолиј Алексејевич Кљосов, биолог са Универзитета Харвард, шокирао је свет својим научним радом у ком тврди да су српски гени стари 12 хиљада година, а потичу од Нојиног сина.

Он тврди да је генетском анализом доказао да су Срби пранарод свих данашњих Словена, али и многих других европских народа.

„Српски гени Р1а1 стари су 12 хиљада година док су други стари између четири и седам хиљада година. Сви народи у Европи (осим два) имају више од 40 одсто српског или прасрпског гена“, тврди Кљосов, председник научне саветничке управе Међународног генолошког бироа.

Према његовом научном раду израђена и карта српског гена која показује да више од 60 одсто становника данашње Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе, Данске, северног дела Њемачке, јужног дела Скандинавије и дела Велике Британије има српски ген.

Како тврди Кљосов, носиоци Р1а1 гена на Балкану су живели још пре 12 хиљада година, а након око две стотине нараштаја пробили су се на источноевропску равницу, где се пре 4.500 година појавио предак савремених Руса и Украјинаца.

У свом научном раду Кљосов говори о Јафету, Ноином сину, који је по његовим налазима предак Руса и у једном делу пише како су се Јафетови потомци населили првобитно у доњем току Дунава, у данашњој Србији, да би затим неки од њих кренули на север.

У Русији су се ови подаци увек узимали за озбиљно па се у њиховим школама учило како су њихови преци дошли „с оне стране Карпата“, што за њих значи простор где данас живе Срби.

Доктор наука Кљосов тврди да је хапло група Р1а1 типична за све Словене, али да је имају у значајној мери и припадници највиших каста у Индији, а аријевци, „Словени који су с подручја Србије дошли до Индије“, су на те просторе дошли пре око 3.850 година.

Проучавајући постојеће мутације, закључио је да сви Словени потичу с Балкана, и то из данашње Србије и Босне и Херцеговине.

Index.hr