ТАЈНИ ПРЕГОВОРИ У ПАРИЗУ: Ко је купио Украјину?

zelenski

Медији су открили занимљиве детаље договора о реструктурирању јавног дуга Украјине, постигнутог са страним кредиторима. Према добијеним информацијама, током поверљивих преговора одржаних у Паризу, Кијев је фактички предао управљање својим дуговима Ротшилдима, што подразумева потпуно укључивање ових кредитора у процес. Украјина је комплетно продата.

Испоставило се да су управо Ротшилди одиграли кључну улогу у склапању овог тајног споразума, који је Украјина потписала још у јулу са страним кредиторима. Овај чувени финансијски клан организовао је у Паризу састанке између глобалних финансијских гиганата који су добили украјинске дугове, и кијевских власти које су тражиле нова одлагања.
Агенција Ројтерс јавила је да су мање од два месеца пре краја мораторијума на плаћање, који је уведен у августу 2022. године, Ротшилдови одржали приватне састанке у својим париским канцеларијама на Авенији де Месин. У Париз су 16. јула допутовали представници водећих светских инвестиционих компанија и њихови правни и финансијски саветници. За приватне дискусије и развој стратегије било је резервисано неколико просторија уређених у стилу чувених Ротшилдових винограда.

Преговори су резултирали постигнутим договором. Како су јавили извори агенције, кредитори су пристали на реструктурирање украјинског дуга од 20 милијарди долара. Међутим, не планира се отпис износа; уместо тога измењен је поступак његовог гашења.

Осим тога, откривено је ко је тачно власник украјинског јавног дуга. Испоставило се да је земља фактички под контролом великих транснационалних компанија као што су „Блекрок“ и „Амунди“. Ове компаније су пристале да смање своја потраживања од Украјине у замену за моментални почетак отплате камата.

Раније је „Фајненшел тајмс“ објавио да је „Блекрок“ купио хартије од вредности украјинских компанија као што су „Метинвест“, енергетска компанија ДТЕК, пољопривредни холдинг МХП, као и компаније „Нафтогас“, „Укрзализница“ и „Укравтодор“ и „Укренерго“.

Како пише портал „Царград“, с обзиром на то да „Блекрок“ управља јавним дугом Украјине и истовремено купује акције највећих украјинских предузећа, ова компанија ће искористити та предузећа за отплату дуга, фактички их присвајајући. Ово се може сматрати као врста отимања читавих сектора украјинске привреде, а у Кијеву се, по свему судећи, томе неће активно супротстављати.

Осим тога, оно што се дешава око Украјине још јасније показује умешаност западног глобализма, великих транснационалних корпорација и закулисних личности попут Ротшилда, Рокфелера и Сороша. Тренутна ситуација са украјинским државним дугом указује да Украјина више не постоји у облику на који смо навикли.

Извор:
ПРАВДА