Ракета која је „нокаутирала“ Буданова прво пробила воду Дњепра па бетон подводног бункера

Buildings_of_HUR_in_Kiev

У ТОМ АТОМСКОМ СКЛОНИШТУ СЕ НАЛАЗИЛО ДО 100 ОФИЦИРА ГУР И ДВАДЕСЕТАК ВОЈНИХ ЛИЦА ИЗ САД И БРИТАНИЈЕ

* Московски војни експерт Владислав ШУРИГИН: „Снимци, којима су се радовали Украјинци, тврдећи да су наши промашили јер је ракета пала у воду, показали су како пројектил иде под воду и како се огроман стуб земље и камења диже у небо. Тај пројектил је погодио бункер са ситуационим центром украјинске војне обавештајне службе, који је десет метара под водом, док се у њему, по свему судећи, налазио Буданов

____________________________________________________________

ПОЛАКО се склапају коцкице „мозаика“ макар привременог избацивања из ратне игре шефа ГУР – украјинске војне шпијунаже – Кирила Буданова.

Московски војни експерт Владислав Шуригин је поводом руског ракетног удара по Рибарском острву, ади усред Дњепра, објавио:

„Украјинци су након тог удара, кад су видели како ракета улази под воду, извели читав плес са бубњевима, тврдећи да су наши оманули. Али, сада се испоставља да се управо на том месту, на дубини од десет метара, налазио бункер, у којем је био ситуациони штаб ГУР“.

Шуригин је навео да су совјетски војни инжењери, који су били задужени за подземне бункере у Кијеву за случај нуклеарног рата, изградили и овај подводни на Рибарском острву. Рачунајући да ће му воде Дњепра бити додатна заштита:

„Али оно што је било добро скривено од ваздушне атомске експлозије није било дизајнирано за време специјалних пројектила против бункера. То се показало и приликом ракетног нокаута Буданова. Снимци, којима су се радовали Украјинци, показали су како ракета иде под воду и као се огроман стуб земље и камења диже у небо. Тај пројектил је погодио бункер док се у њему, по свему судећи, налазио Буданов“.

Ратни извештач Јуриј Катјонок изјавио је да његови „извори из Кијева“ потврђују да је Буданов „рањен у нападу на објекат ГУР у Кијеву“.

Све је почело 29. маја са руским ракетним нападом на зграду војне обавештајне службе у Кијеву.

Чим је почео, персонал ситуационог центра се спустио у атомско склониште.

Ваздушно-космичке снаге РФ су употребиле ракету са „пробијајућом бојевом главом која је прошла кроз воду, продрла кроз дебели бетонски зид склоништа и експлодирала у унутар њега.

У склоништу је том моменту било до стотину официра и цивилног особља ГУР-а, као и двадесетак страних војних лица из Сједињених Држава и Велике Британије који су у Кијеву представљали своје војне врхове.

Извор:
ФАКТИ