Андреј Фурсов: Нова религија која ће владати светом – Како ће се приватизовати планета Земља
Неколико међународних састанака смо оставили неразмотреним. Један од њих је климатски форум ЦОП27, који је одржан у новембру 2022. године на Синају, у Египту, односно у месту верског откровења свих Аврамских религија.
Један од организатора био је и Међуверски центар за одрживи развој.
Желим да вас подсетим, да уз сву спољашњу привлачност појма „одрживи развој“ (наравно, добро је када је нешто одрживо), у стварности то значи – у прилично оптимистичној верзији – смањење светске популације на 2 милијарде људи, и смањење потрошње и животног стандарда највећег дела становништва планете, у име спасавања природе од човека.
Амерички изасланик за климу Џон Кери, говорио је о постепеном укидању пољопривреде, ради решавања емисије гасова стаклене баште- „Многи људи не знају да пољопривреда чини око 33% светских емисија. Нећемо моћи да одговоримо на овај изазов ако пољопривреда не буде део решења. Сами системи исхране доприносе значајној количини емисија, једноставно због чињенице да радимо оно што радимо.“
„Ми смо усред масовног изумирања, усред климатске кризе, а чинећи то, некако морамо да хранимо растућу популацију“, каже ентомолог Сара Бејнон, која развија храну на бази инсеката на експерименталној фарми у Велсу- „Морамо променити много тога“.
Узгој инсеката захтева много мање земље, енергије и воде него конвенционална пољопривреда и има много мањи угљенични отисак. Према студији научника са Универзитета Вагенинген у Холандији, цврчци производе 80% мање метана од крава и 8-12 пута мање амонијака од свиња.
На међурелигијском форуму одржана је церемонија покајања, за наводну кривицу човечанства у погубним климатским променама. Одржана је презентација еко-библије коју је написала група католика, протестаната и Јевреја коју је предводио рабин Нерил.
Представљени су и еколошки коментари књига Постања и Изласка. Главна теза је „одрживи развој је воља Божија“. Односно, ултраглобалисти више немају довољно секуларног оправдања за одрживи развој.
Објављено је 10 заповести за климатску правду, и што је најважније, формулисана је идеја о јединственој светској абрахамској религији, чији је циљ и центар очување природе. То јест, у име Бога, али у ствари, не ради Њега, него ради природе.
Еколошки идеолози не полазе само од чињенице, да на планети има превише људи и да врше притисак на ресурсе. Други постулат је много интересантнији – све биолошке врсте, укључујући и људе, су једнаке. То јест, неки ретки паук из Амазона има иста права као и људска особа. Поред тога, паук не наноси штету природи, већ га човек загађује.
Ултраглобалисти не би били верни себи, да под окриљем вере, нису прогурали врло конкретна питања глобалне прерасподеле и успостављања контроле над светским ресурсима. Посебно је забринуо наступ извесног Мајкла Шерона (има га на интернету). Ово је бивши виши саветник Банке Енглеске, копредседавајући Г-20, а сада председник једне од Закербергових структура.
Он је отворено рекао да ће ускоро, пошто се индустрија декарбонизира, угљеник постати нешто попут валуте заједно са уобичајеном, и нагласио, да јужна хемисфера, и уопште глобални југ, има већу вредност од северне. „Југ је вреднији и вреднији од свега што лежи у свим енглеским банкама. Шуме Индонезије су десна плућа планете, шуме Амазона су лево плућно крило.
„Вода, дрвеће, биодиверзитет – све ово, нагласио је Шерон (и то морамо запамтити!), кошта. Морамо да размислимо о одређивању цене за све ово.“ Питање је, према његовом мишљењу, само „како то спровести у пракси”. „Највероватније“, рекао је, „кроз блокчејн технологију“.
У име „зелене“ агенде и једног међуверског бога који служи природи, гура се идеја о глобалној приватизацији природе од стране корпорација, односно планете Земље са свим њеним ресурсима, укључујући кисеоник који производе шуме.
Последњих деценија еколошка агенда је постала једна од главних области рада глобалиста. Са практичне тачке гледишта, то је приметно у концепту „великог ресетовања“ који сада промовишу ови кругови од стране оснивача Светског економског форума- свет у рукама спојених држава, корпорација и наднационалних институција предвођених вештачком интелигенцијом.
На теоријском нивоу, ово одговара култу природе као чисте материјалности, која прожима принципе низа области трансхуманизма, аргументи сајберфеминистичке апологете Доне Харавеј о Ктул(х)уценеу као крају антропоцентричне ере.
У последњем случају, еколошки наратив је испреплетен са техноцентричним и порицањем људског. Ако се окренемо историји многих еколошких иницијатива, видећемо да глобализам, малтузијанизам, еугеника служе интересима мондијалистичких кругова.“
Извор:
WEBTRIBUNE