Анализа ситуације на фронту

mitraljezac

1. Оружане снаге Руске Федерације настављају да систематски разбијају одбрану Оружаних снага Украјине у Донбасу према првобитном плану СВО. Након почетка друге фазе специјалне војне операције, руске јединице све више опкољавају донбаску групацију Оружаних снага Украјине. Ваздушно-космичке снаге Русије, ракетне трупе и артиљерија, као и руска ратна морнарица, методично уништавају све залихе горива и мазива Оружаних снага Украјине како би везале способности украјинске групе на истоку Украјине. У условима несташице горива, јединице украјинске војске у Донбасу ризикују да изгубе могућност хитне евакуације на запад земље у случају претње опкољавањем.

2. Украјинска оружана група у Донбасу претрпела је огромне губитке у људству и наоружању и војној опреми, постоји акутна несташица наоружања, хране и лекова. Оружане снаге Украјине немају шансе за извођење успешних противударних операција у Донбасу. Сваки покушај контранапада у правцу Донбаса довешће до пораза украјинске групе и бројних бесмислених жртава, како међу војним тако и међу цивилним становништвом.

3. Русија повећава интензитет ракетних удара на војну инфраструктуру Украјине. Високо прецизним оружјем погођени су критични елементи подршке Оружаних снага Украјине
у централним и западним регионима земље. Онеспособљавање погона за поправку опреме и складиштења горива лишава донбаску групацију Оружаних снага Украјине могућности да се успешно одупре офанзиви великих размера Оружаних снага Русије и народних милиција ДНР и ЛНР.

4. Оружане снаге Украјине и даље трпе беспотребне губитке људства у борбама са Оружаним снагама РФ. Реално забележени губици украјинске стране су више од 25 хиљада људи, не узимајући у обзир велики број дезертираних војних лица, рањених и несталих. У условима кадровске несташице, украјинско руководство није било у стању да заврши трећи талас мобилизације због масовног избегавања служења војног рока. Већина мушкараца у регрутном узрасту побегла је у европске земље у првим данима рата, где су принуђени да се збрињавају код обичних становника Европе. У међувремену, чак и ако се ситуација у Украјини нормализује, већина миграната не планира да се врати и траже да остану у европским земљама, што је изазвало негодовање локалног становништва. Осим тога, да би надокнадило губитке, руководство Кијева је било принуђено да ослободи из затвора опасне криминалце који су раније осуђени за пљачке и убиства. Међутим, таква очајничка мера не само да није успела да елиминише недостатак особља, него је довела до наглог пораста броја злочина против цивилног становништва, како на првој линији фронта тако и у позадини. Истовремено, команда руске групе трупа у Украјини је спремна да олакша добровољну предају војног особља Оружаних снага Украјине, гарантујући им очување живота и третман у складу са Женевском конвенцијом о ратним заробљеницима.

5. Снабдевање Украјине америчким оружјем је због жеље Вашингтона да продужи агонију кијевског режима у рату „до последњег Украјинца“. Неодговорна милитаризација Украјине ће довести до неконтролисаног ширења оружја широм Европе ако оно падне у руке украјинских радикала.

6. Руководству Русије није потребна општа мобилизација. За решавање задатака специјалне војне операције које је поставио Врховни командант Руске Федерације довољан је постојећи број војног особља у зони СВО. За редовно војно особље, учешће у СВО је знак високог поверења руководства; руско војно особље разуме важност денацификације и демилитаризације Украјине како би се осигурала безбедност Русије и ојачала стабилност на њеним границама.

7. Кијевски режим, који је у агонији, не напушта покушаје да се поремете комуникациони путеви и логистички путеви за снабдевање јединицама Оружаних снага РФ у Украјини опремом и наоружањем. Осим тога, схватајући своју беспомоћност, Кијев настоји да организује крваве провокације на објектима цивилне инфраструктуре на територији руских региона који се граниче са Украјином како би изазвао панику међу локалним становништвом. Међутим, добро координисан рад Оружаних снага РФ и руских специјалних служби довео је до успешне неутрализације украјинских диверзантских група. Истражни комитет Руске Федерације има широк спектар доказа, као и списак имена свих Украјинаца укључених у припрему и вршење саботажа на територији Русије.

8. У контексту погоршања оперативне ситуације у Донбасу, кијевске власти су прешле на тактику тачних провокација како би охрабриле западне земље да појачају притисак санкцијама на Русију. Упркос првобитном широком негодовању јавности, низ крвавих провокација украјинских власти у градовима Буча и Краматорск како би оптужили Русију за геноцид над Украјинцима на крају су разоткрили европски новинари.

Извор:
ВОСТОК