Забрињавајући детаљи из аустралијског карантинског кампа

Medical staff Louise Walewski passes the front of a Corona test center in Dresden, Germany, DFriday, April 23, 2021. People in Germany will have to prepare for new Corona restrictions starting this weekend. (Sebastian Kahnert/dpa via AP)

Објекат Хауард Спрингс недавно је доспео на насловне стране након што је влада Северне територије одлучила да у камп насилно пресели 38 Абориџина из Бињарија

Детаљи о животу у аустралијским карантинским камповима постепено се шире интернетом. Иако се информације не могу директно проверити, због важности ове теме, The COVID World је одлучио да покрије ову причу јер је мало вероватно да ће аустралијска влада сама објавити такве информације.

Анонимни извештач је известио о његовом искуству у аустралијском карантинском кампу, који тврди да је био у затвору након што је летео из Сингапура у Аустралију. Иако је био вакцинисан и на путу је урадио три теста, који су сви били негативни, био је приморан да оде у логор.

У саопштењу се наводи да су га наоружани стражари натерали да уђе у аутобус са затамњеним прозорима на два сата вожње до карантинског кампа. „Затвореници” су наводно принуђени на вакцинацију, али и редовно тестирани, праћени камерама и наоружаним чуварима. Притвореницима се за двонедељни присилни боравак наплаћује 2.500 долара.

Имају приступ интернету, за који се верује да се прати, али је Џи-Пи-ЕС блокиран па не могу да сазнају где се тачно налазе. Међутим, у другим објавама он наводи да је био заточен у Националном центру за отпорност у Хауард Спрингсу. „Питали су ме да ли сам вакцинисан, одбио сам да одговорим, претили су ми и рекли да пођем са њима и позвали појачање, био сам на разговору и требало би да их пратим, и ушао сам у аутобус са другима, морали смо да седнемо. Прозори су били затамњени. Не знам колико дуго могу одавде објављивати поруке, али дошао сам да вам кажем да је горе него што мислите. Овде је била једна девојка која се потукла са стражаром и нисмо је видели шест дана.“

Други анонимни извештач тврди да је живео поред 77-годишњег мушкарца који се након повратка у камп на смрт напио.. Навео је и да затвореници могу да напусте своје собе само једном у три дана, да оперу веш, да је наоружана полиција свуда, а да ако неко стане или иде преспоро, на њега би викали.

Анонимни репортер јавља да је храна „прилично добра“ и да се затвореницима доставља једном дневно у 18 часова. Добија се један топли и два хладна оброка.

Анонимни достављач информација је тврдио да нема 2.500 долара да плати за свој „боравак“ и питао се шта ће се догодити ако не може да плати. Рекао је и да ће учинити „колико је могуће” шта год стражари нареде.

Објекат Хауард Спрингс недавно је доспео на насловне стране након што је влада Северне територије одлучила да у камп насилно пресели 38 Абориџина из Бињарија. Објекат има капацитет од 3.000 људи – 2000 међународних и 1000 домаћих путника. Није познато колико се људи тренутно налази у логору.

Извор:
ВАСЕЉЕНСКА