Кандидат за амбасадора САД у Немачкој критиковао интервенцију против СРЈ 1999. године, њен исход је „долазак муслиманске нарко мафије на власт на Косову”

Кандидат за новог америчког амбасадора у Немачкој, Даглас Мекгрегор, критиковао је војну интервенцију администрације председника САД Била Клинтона против СРЈ 1999. године, оценивши да је њен исход „долазак муслиманске нарко мафије на власт на Косову“.

У прошлогодишњем радио интервјуу, Мекгрегор је америчку интервенцију против СРЈ 1999. године оценио као покушај САД да „суштински негују пријатељство и разумевање са муслиманским светом“ пренео је бриселски портал „Политико“ са америчке ТВ ЦНН.

„И тако смо на Косову интервенисали против Срба православних хришћана, довели на власт суштински муслиманску нарко мафију и назвали то великим успехом за демократију“, рекао је Мекгрегор, пензионисани пуковник.

Он је додао да „сунитски муслимани никада неће бити пријатељи“ САД.

„Ти људи никада нису били наши пријатељи. Они никада неће бити наши пријатељи. Они су неизлечиво непријатељски настројени. Говорим о сунитским муслиманима“, рекао је Мекрегор.

Мекгрегор је био одговоран за стратешко планирање које је довело до бомбардовања Југославије 1999. године, а касније је унапредјен у супервизора планирања операција на стратешком нивоу, што је остао до краја НАТО интервенције. Уз себе је имао 240 официра из земаља НАТО.

На руској државној телевизији РТ 2014. године Мекрегор је рекао да су источни и јужни Украјинци „у потпуности Руси“. Навео је и да је контроверзни референдум о припајању украјинског полуострва Крим Русији, који су САД и ЕУ осудили као нелегалан, требало да буде одржан.

Мекрегор, чест гост на телевизији Фокс њуз, рекао је и да муслимански мигранти долазе у Европу „с циљем да на крају претворе Европу у исламску државу“.

Он је критиковао Немачку што је „милионима нежељених муслиманских уљеза“ дала одредјене погодности уместо да повећа издвајања за своје оружане снаге.

За позицију амбасадора у Немачкој Мекрегора је предложио председник САД Доналд Трамп. Нјегово именовање треба да потврди Сенат Конгреса САД.

Ако буде изабран, у Берлину ће наследити специјалног изасланика председника САД за преговоре Србије и Косова Ричарда Гренела.

Извор:
НСПМ