Новина у законодавству Меркелове – кривична дела почињена „из мржње према Немцима“
ТОКОМ ПРОШЛЕ ГОДИНЕ СУ ПОЧИЊЕНА 132 ТАКВА КРИВИЧНА ДЕЛА – 18 СА ТЕЛЕСНИМ ПОВРЕДАМА
* Бивша министарка за породична питања Кристина Шредер још 2010-те упозоравала да „мржња према Немцима такође припада категоријама као што су ксенофобија и расизам“
* Високотиражни дневни лист Bild и телевизија ARD објавили прилоге о малтретирању немачке деце у неким немачким школама у којима су била у мањини
_____________________________________________________________________
НЕМАЧКА уводи ново кривично дело – напад на припаднике већинског народа из „мржње према Немцима“.
Током 2019. године у Немачкој су почињена 132 таква кривична дела, од којих се 18 завршило телесним повредама. Етничких Немаца, наравно.
Немачка кривична полиција је у свој мајски извештај о политички мотивисаним преступима и злочинима први пут почела да користи израз „мржња према Немцима“.
Бундестаг је већ оценио да је увођење кривичних дела почињених „из мржње према Немцима“ – велики корак напред у решавању проблема који је годинама игнорисан. Упркос томе што неки немачки стручњаци упозоравају „мржња према Немцима“ може „легитимисати десничарски радикализам“.
У Немачкој је током 2019-те регистровано укупно 8.585 злочина из мржње, а портпаролка криминалистичке полиције Лаура Досеман је појаву „мржње према Немцима“ објаснила овако:
„Желимо тачно квалификовање одређених кривичних дела почињених због предрасуда заснованих на националности жртве“.
Она је навела да се унутар 132 прекршаја и преступа из „мржње према Немацима“ налази 37 увреда, 18 телесних повреда и 13 случајева наношења материјалне штете“.
Један од противника увођења кривичног гоњења за преступе почињене из „мржње према Немцима“ – експерт за екстремизам и расизам Волкер Колшмит – упозорио је:
„Појава `мржње према Немцима` учиниће ту квалификацију друштвено прихватљивом, а самим тим и изузетно опасном јер нуди концепт расизма против белих људи. Уосталом, у Немачкој белци“ не доживљавају угњетавање на тржишту рада или становања. Они су доминантна већина“.
Колшмит указује и на околност да је злочина над Немцима знатно мање него злочина почињених на основу ксенофобије (7909) или антисемитизма (2032).
Међутим, бивша министарка за породична питања Кристина Шредер још 2010-те је упозоравала да „мржња према Немцима такође припада категоријама као што су ксенофобија и расизам“.
Високотиражни дневни лист Bild и телевизија ARD објавили су прилоге о малтретирању немачке деце у неким немачким школама у којима су била у мањини.
Извор:
ФАКТИ