Ванредно стање у Београду: Промене у угоститељским објектима, градском превозу, рад од куће за тешке хроничне болеснике
Градски штаб за ванредне ситуације Београда донео је на вечерашњој седници одлуку о проглашењу ванредног стања на територији града
Градски штаб за ванредне ситуације Београда донео је на вечерашњој седници одлуку о проглашењу ванредног стања на територији града, а мере које су у надлежности градског штаба подразуменају прекид рада свих предшколских установа, смањење обима јавног градског превоза и његово функционисање по суботњем режиму вожње.
То је учињено у складу са Законом о одбрани, Одлуком о проглашењу ванредног стања председника Републике, председника Скупштине и председника Владе Србије.
Градски штаб за ванредне ситуације донео је више наредби које треба да допринесу спречавању, сузбијању и гашењу епидемије Ковид 19 на територији Београда.
Тако је Секретаријату за јавни превоз издата наредба за смењење обима јавног градског превоза од уторка, 17. марта и његово стављање на суботњи режим вожње, уз укидање свих ноћних линија.
Секретаријату за образовање и дечју заштиту издата је наредба за прекид рада свих предшколских установа на територији Града Београда.
Од понедељка, 16. марта, Секретаријату за привреду наложено је спровођење наредбе за скраћење радног времена угоститељских објеката – ресторана, кафића, барова и других, на време од осам до 20 сати.
У угоститељским објектима током радног времена у затвореним просторојима дозвољено је присуство највише педесет особа.
Секретаријату за социјалну заштиту издата је наредба за затварање дневних центара и клубова за одрасле и старије.
Секретаријату за спорт и омладину издата је наредба за прекид рада свих спортских обејаката на територији града Београда.
Начелнику Градске управе издата је наредба да омогући рад од куће тешким хроничним болесницима и особама старијим од 60 година.
Дата је и наредба Секретаријату за послове одбране, ванредних ситуација, комуникације и координације са грађанима да прилагоди рад Београдског позивног центра у циљу пружања информација за помоћ грађанима, као и да координира рад са општинским штабовима за ванредне ситуације и општинским позивним центрима.
Циљ оснивања ових центара је да се организује помоћ најстаријим суграђанима попут доношење намириница и лекова на кућу и организовање лекарске помоћи.
Секретаријату за послове комуналне милиције и Секретаријату за инспекцијске послове издата је наредба за појачани надзор на свим објектима затвореног типа који примају више од 50 особа, у складу са одлуком Владе Србије.
Градски штаб за ванредне ситуације наложио је свим командантима општинских штабова за ванредне ситуације на територији Београда да на својој територији ангажују поверенике и заменике повереника цивилне заштите на пословима заштите и спасавања.
Извор:
НОВОСТИ