О КиМ са документом из Скупштине Србије
Пише: Зоран Влашковић
Два дана се говорило у Скупштини Србије о Косову и Метохији а да кључни елеменат није ни поменут а камо ли да је дискутовано о томе.
Наиме, говорило се о непризнавању независности али нико није говорио о безакоњу, кршењу свих међународних докумената и споразума земаља Квинте, пре свега, и свих других које су у Приштини противправно, правним насиљем, инсталирале амбасадоре.
Тај елеменат кршења међународних споразума, докумената, међународног права Скупштина Србије треба званично у највишем органу власти да озваничи. Правници, дипломате и други тај докуменат треба назвати резолуцијом, декларацијом… или бало како друго и на тај начин званично означити све те ѕемље са амбасадорима у Приштини, земљама безакоња, земљама рушитељима међународног права.
Србија на својој територији не може нити сме, нити хоће легализовати безакоње тих земаљља.
А све те земље које су у Приштини инсталирале амбасадоре отворени су прекршиоци, рушитељи важеће Р–1244, Повеље ОУН, Бечке конвенције о дипломатији из 1961. године, рушитељи Хелсиншког споразума од 1. августа 1975. године, рушитељи начела ОЕБС–а који се заснивају на декалогу Хелсиншког споразума и рушитељи Устава суверене државе Србије.
Када је Србије поднела захтев за пријем у ОУН од ње је изричито тражено да се обавеже да са Косовом и Метохијом улаѕи у ОУН, и тако је примљена 1. новембра 2000. године.
Све земље које су инсталирале амбасадоре у Приштини показале су да су апсолутни рушитељи свих међународних докумената и да им није стало до никаквог права.
У таквом документу Републике Србије требало би изначити поражену фашистичку Немачку да нема апосолутно никакво право да кроји границе сувереној држави Србији која је била на страни победника у оба светска рата.
У свету се до сада није десило да се једна земља одрекла своје земље и свога народа па неће ни Србија.
Признањем КиМ Србија би истовремено легализовала безакоње земаља које су инсталирале амбасадоре у Приштини.
Београд за сада нема ниједан документ највишег органа власти којим би се негирала независност Косова, зато би доношењем оваквог документа протим земаља безакоња и јендостране проглашености независног Косова имало утемељени историјски, правни и државни значај.