Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се „осуђује руска агресија на Украјину“. Србија гласала за усвајање резолуције, Кина и Индија уздржане. Амбасадори западних земаља у Београду поздравили гласање Србије

un

На хитној седници Уједињених нација, изгласана је резолуција којом се осуђује руска агресија над Украјином

За је гласало 141 држава, против је било пет држава, а уздржано 35.

Србија је била међу државама које су гласале „за“.

Подсећамо, као што је председник Србије Александар Вучић рекао у свом обраћању, Србија поштује територијални интегритет Украјине, али неће уводити санкције Руској Федерацији.

Западни званичници поздравили гласање Србије у УН

Западни званичници у Србији поздравили су одлуку Србије да гласа „за“ резолуцију УН којом се изражава најдубље жаљење због агресије Русије на Украјину.

Генерална скупштина УН усвојила је резолуцију којом се изражава најдубље жаљење због агресије Русије на Украјину и захтева од Русије да одмах престане са претњом и употребом силе против Украјине и да одмах, потпуно и безусловно повуче све своје војне снаге са територије Украјине у њеним међународно признатим границама.

За је гласала 141 држава, против је било пет, а уздржано 35. Србија је била међу државама које су гласале „за“.

Шеф делегације Европске уније у Србији Емануеле Жиофре на Твитеру је поздравио то што се Србија придружила земљама које су гласале „за“.

Поздравима се прикључила и амбасадорка Велике Британије Шан Маклауд, као и амбасадорка Шведске Аника Бен Давид.

Канадски амбасадор Жил Норман такође је поздравио ову одлуку Србије, а на Твитеру се огласила и амбасада САД и навела да им је „драго што је Србија дала подршку Украјини у УН“.

„Поздрављамо да се Србија придружила 141 држави чланици УН како би исказала своју солидарност са Украјином која је постала жртва војне агресије“, изјавио је амбасадор Немачке Томас Шиб.

На званичном Твитер налогу француске амбасаде такође су исказани поздрави ове одлуке, а исто се наводи и на званичном Твитер налогу амбасаде Италије у Србији.

Извор:
НСПМ