Шампион Европе на 400 метара

Иван Цветковић

Пише: Зоран Влашковић

Иван Цветковић (27) из Страже код Гњилана на КиМ

Иван Цветковић (27) из Страже  код Гњилана у Косовском Поморављу, освојио је златну медаљу на Европском првенству на 400 метара за параолимпијце 3. јуна  у Бодгошћу у Пољској.  Иван је учествовао у категорији Т47.

У Пољској је наш репрезентативац освојио најсјајније одличје, пре финалне трке имао је четврто најбоље време, а са 50.62, дошао је до личног рекорда.

Био је трећи на Европском првенству у Берлину 2018. године, члан је Атлетског клуба Косово Поље.

Цветковић је завршио географију, а победа у Пољској потврда је да се упорношћу све може.

Иако нема добрих услова за атлетику на Косову и Метохији, иако живи у месту где нема атлетске стазе, Иван тренира где може, по брдима и на асфалту.  Највећу подршку је увек добијао од породице , мештана из Страже али и од  свих Срба са Косова и Метохије. Цветковић је члан атлетског клуба „Косово Поље“ са привременим седиштем у Лепосавићу на северу Косова и Метохије.