Бибилов: Јужна Осетија треба да уђе у састав Руске Федерације

121682_vest_tgf

Јужна Осетија ће увек бити захвална Русији и њеним лидерима на њиховој помоћи у рату 2008. с Грузијом и каснијој подршци, рекао је председник Анатолиј Бибилов.

„Никада се нећемо уморити од захвалности Руској Федерацији што је спасила становнике Јужне Осетије. Због тога данас радимо све како бисмо осигурали развој Јужне Осетије. Радимо све да светска заједница призна злочине почињене над нама, као и све како би признање Јужне Осетије било неповратно“, рекао је Бибилов.

Такође се захвалио руском председнику Владимиру Путину, руском премијеру Дмитрију Медведеву и „свима онима који су директно донели одлуку о пружању војне помоћи, а после тога и помоћи у развоју наше државе“.

Председник Јужне Осетије Анатолиј Бибилов рекао је да република треба да буде део Русије, а да њен народ треба да буде уједињен.

„Историјски, било би исправно да република Јужна Осетија постане део Руске Федерације. Народ не може живети подељен. Ако се вратимо историјској правди, онда за осетински народ, Република Јужна Осетија треба да буде део Руске Федерације. И тек тада треба обавити посао да се Осетија врати уједињена, без поделе на северну и јужну. За осетински народ је то врло важно и од виталног значаја“, рекао је Бибилов.

Према његовом мишљењу, „ако је народ подељен, онда народ неће имати заједнички развој“.

„Има примера. Некада су Украјинци и Белоруси били један народ. А данас, шта видимо? И шта ће нам то раздвајање. Навео је и пример Северне и Јужне Кореје, чији су народи за себе бирали различите путеве развоја.

У ноћи 8. августа 2008., Грузија је напала Јужну Осетију помоћу ВБР-ова, а грузијске трупе су потом напале републику и уништиле део главног града Цхинвала. Русија, бранећи становнике Јужне Осетије, од којих су многи држављани Русије, послала је трупе у републику и након пет дана непријатељстава грузијску војску је истерала из региона. Москва је 26. августа 2008. признала суверенитет Абхазије и Јужне Осетије. Руски лидери више пута су саопштили да признавање независности двеју бивших грузијских аутономија одражава постојећу стварност и да не подлеже ревизији.

Извор:
ВОСТОК